Masaże lecznicze wywodzą się z formy klasycznej masażu. Mają na celu leczenie poszczególnych zaburzeń organizmu poprzez wykonanie określonych zabiegów manualnych polegających na odpowiednim głaskaniu, rozcieraniu, ugniataniu i uciskaniu ciała. Wykorzystuje również specyficzne techniki stosowane w terapii manualnej.

Masaż leczniczy wykonywany jest przy użyciu rąk masażysty, co pozwala na palpacyjną ocenę reaktywności masowanych tkanek oraz na wykrywanie zmian tkankowych takich jak: zgrubienia łącznotkankowe, tkliwość bólowa, przeczulica i zmiany napięcia mięśniowego. Ręce terapeuty są również niezastąpionym narzędziem służącym do dawkowania odpowiednich technik masażu leczniczego – stosują one siłę nacisku i rodzaj techniki w zależności od masowanej okolicy i wrażliwości pacjenta.

Prawidłowy masaż leczniczy wykonuje się seriami (podstawową serią jest 10 zabiegów) i tylko wtedy możemy oczekiwać jego leczniczego działania. W innym wypadku, gdy zabieg taki wykonany będzie na przykład tylko jeden raz będzie on miał działanie jedynie profilaktyczne.

 

KIEDY STOSOWAĆ:

  • przy zmęczeniu i napiętych mięśniach

  • przy chorobach reumatycznych (autoimmunologiczne)

  • w innych jednostkach chorobowych

  • w chorobach, bólach i przeciążeniach kręgosłupa, rwa kulszowa, nerwobóle

  • bóle i zawroty głowy

  • w przypadku przewlekłego zapalenia stawów, rwa barkowa,

  • po urazach narządów ruchu

  • gdy masz zbyt mało ruchu - prowadzisz siedzący tryb życia

  • gdy masz kłopoty ze snem

 

Masaż leczniczy znajduje głównie zastosowanie w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Stosuje się go do złagodzenia sztywności, podwyższonego napięcia i bólu mięśni przy takich dolegliwościach jak napięciowe bóle głowy czy ból lędźwiowo-krzyżowy. Polecany jest szczególnie osobom, które ze względu na rodzaj pracy skarżą się na bóle pleców czy karku. Regularne poddawanie się masażowi leczniczemu stanowi istotny element profilaktyki bólu pleców i stawów.

 


 

MASAŻ KLASYCZNY

 

masaż klasyczny gdynia

Masaż klasyczny polega na oddziaływaniu bodźcami mechanicznymi na tkanki ustroju w celu wywołania w nich pozytywnych reakcji. Usuwa zmęczenie oraz pomaga w utrzymaniu zdrowia i urody. Stosowany regularnie, najlepiej co 2 tygodnie, jest prawdziwym dobrodziejstwem dla każdego niezależnie od wieku. W zależności od techniki, formy, intensywności i siły masażu możemy zwiększać lub zmniejszać tonus tkanek. Przy masażu całkowitym ciało relaksuje się, poprawia się ukrwienie skóry oraz tkankowa przemiana materii. Zmniejsza się także nadmierne napięcie mięśni spowodowane przewlekłym stresem. Dotyczy to szczególnie mięśni karku i obręczy barkowej. 

 

30 min - 45 zł    45 min - 65 zł    60 min - 80 zł     90 min - 130 zł

 

 

 

 

 

 


 

MASAŻ LECZNICZY

 

masaż leczniczy gdyniaMasaż leczniczy ma na celu leczenie poszczególnych zaburzeń organizmu poprzez wykonanie określonych zabiegów manualnych polegających na głaskaniu, rozcieraniu i ugniataniu ciała. Przeprowadzany jest na wyraźne zalecenia lekarskie, jest uznanym sposobem profilaktyki i leczenia wielu chorób oraz dolegliwości. Wskazaniem do masażu leczniczego, są zmiany zwyrodnieniowe, bóle stawów i mięśni, bóle i zawroty głowy, stres, osłabienie mięśni oraz zaburzenia krążenia i obrzęki.

 

30 min - 45 zł       45 min - 75 zł

 

 

 

 

 

 

 

 


 

MASAŻ KRĘGOSŁUPA

 

masaż kręgosłup gdyniaMasaż kręgosłupa od lat służy ludzkości do walki z napięciami w rejonie pleców. Masaż poprawia ukrwienie okolicy masowanej co doskonale wpływa na rozluźnienie spięcia mięśniowego w plecach i poprawę elastyczności mięśni oraz odżywienie skóry. Neutralizuje powstałe w wyniku przeciążenia organizmu bóle mięśni. Regularne korzystanie z masażu kręgosłupa zapobiega ponownym spięciom mięśniowych, poprawia samopoczucie, rozluźnia, przywraca równowagę ciała.

 

30 min - 45 zł     45 min - 65 zł

 

 

 

 

 


 

MASAŻ SPORTOWY

 

masaż sportowy gdyniaMasaż sportowy stał się niezbędnym elementem w procesie treningowym sportowców. Pozwala zwalczyć skutki zmęczenia  wysiłkiem fizycznym. Masaż zmęczonych mięśni pomaga rozluźnić je i zapobiega późniejszym ewentualnym uszkodzeniom. Jest niezbędny w sytuacjach, gdy sportowcy muszą podjąć kolejny wysiłek, zanim zdążą odpocząć, np w wieloetapowych wyścigach kolarskich czy wielodniowych turniejach siatkarskich czy koszykarskich.

 

30 min - 50 zł    45 min - 70 zł   60 min - 85 zł

 

 

 

 

 

 

 

 


 

​MASAŻ SPORTOWY - POTRENINGOWY MASŁEM KOMBO

 

masaż sportowy gdyniaPotreningowy masaż na bazie masła Kombo – masaż ten przeznaczony jest dla osób przetrenowanych, intensywnie trenujących, odczuwające spadek siły mięśniowej oraz kondycji. Masło Kombo przynosi ulgę w bólach mięśni i stawów, powodowanych zarówno przez choroby układu ruchu jak i kontuzje sportowe w bólach napiętych i zmęczonych mięśni. Przynosi ulgę skórze suchej, spękanej i łuszczącej się a jego przyjemny korzenno – orzechowy zapach ukoi zmysły.

 

30 min - 60 zł       45 min - 75 zł     60 min - 100 zł      90 min – 150 zł

 

 

 

 

 

 

 

 


 

MASAŻ SPORTOWY - POTRENINGOWY Z MAŚCIĄ KUR-A-SAN

 

masaż sportowy gdyniaJego głównym zadaniem jest skrócenie czasu regeneracji organizmu,  usprawnienie krążenia krwi i limfy oraz zmniejszenie powysiłkowego napięcia mięśniowego. Ten rodzaj masażu jest bardzo podobny w swoich technikach do masażu leczniczego. Wykonuje się go zdecydowanie mocniej i energicznie. W zależności od uprawianej dyscypliny. zaleca się stosowanie masażu po 2 – 5 godzinach od wysiłku fizycznego.

 

30 min - 60 zł       45min - 75 zł     60 min - 100 zł      90 min – 150 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

MASAŻ ANTYCELLULITOWY

 

masaż antycellulitowy gdyniaMasaż antycellulitowy jest masażem silnie rozbijającym tkankę tłuszczową oraz redukującym cellulit. Ujędrnia oraz modeluje sylwetkę. Jest połączeniem masażu klasycznego, izometrycznego, limfatycznego oraz bańki chińskiej (na życzenie Klienta).

 

30 min - 60 zł     45 min - 75 zł     60 min - 95 zł

 

 

 

 

 

 


 

MASAŻ ANTYCELLULITOWY NA BAZIE KASZTANOWCA

 

masaż antycellulitowy gdyniaDzięki wyjątkowemu silnemu działaniu substancji aktywnych w kasztanowcu na naczynia krwionośne escyna i flawonoidy sprawia że coraz to częściej wykorzystuje się go w zwalczaniu trudnego problemu - cellulitu. Masaż z wyciągiem z kasztanowca poprawiają krążenie krwi w tkance podskórnej, ułatwiając usuwanie z niej toksyn i likwidując charakterystyczne dla cellulitu obrzęki. Jest obecnie jednym z najskuteczniejszych metod w zwalczaniu cellulitu.

 

30 min - 60 zł     45 min - 75 zł     60 min - 95 zł

 

 

 

 

 

 

 

 


 

MASAŻ WYSZCZUPLAJĄCY

 

masaż wyszczuplający gdyniaRedukuje nadmiar tkanki tłuszczowej oraz cellulitu, poprawia jędrność i elastyczność skóry. Polega on na intensywnym ręcznym rozbijaniu tkanki tłuszczowej w okolicach ud, pośladków i brzucha. Pomaga: w odprowadzeniu toksyn z organizmu i płynów ustrojowych oraz co jest bardzo istotne, wzmacnia przesilone nadmierną nadwagą mięśnie i stawy. Polecany jest przy szybkim spadku wagi w okresie poporodowym, zmianie pracy na tryb siedzący oraz przy niektórych zabiegach chirurgii plastycznej.

 

30 min - 60 zł     45 min - 75 zł     60 min - 95 zł

 

 

 

 

 

 

 

 


 

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

 

masaż bańką chińskąMasaż bańką chińską działa niczym drenaż limfatyczny. Poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i usuwa nadmiar toksyn z organizmu. Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej i widoczna redukcja cellulitu. Masaż bańką chińską stosuje się ją również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych oraz posiada również właściwości relaksujące, przynosząc odprężenie.

 

30 min - 45 zł     45 min - 65 zł     60 min - 80 zł

 

 

 

 

 

 

 

 


 

MASAŻ IZOMETRYCZNY

 

masaż izometryczny gdyniaMasaż izometryczny wykonuje się przede wszystkim w okresie rehabilitacji (po złamaniach) w celu przywróceniu siły i elastyczności mięśniu. polega na bardzo intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego. 

30 min - 70 zł     60 min - 100 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

DRENAŻ LIMFATYCZNY

 

drenaż limfatyczny, masaż limfatycznyDrenaż limfatyczny ma za zadanie usprawnić przepływ chłonki w układzie limfatycznym. Efektem stosowania drenażu limfatycznego osiągamy m.in. lepszy transport wody oraz soli mineralnych do komórek, co prowadzi do zwalczania bakterii, likwidacji obrzęków i uczucia ciężkości.

 

30 min - 50 zł     45 min - 70 zł     60 min - 85 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

​MASAŻ TWARZY

 

masaż twarzy gdyniaMasaż twarzy, czyli gimnastyka twarzy, to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na młody i zdrowy wygląd. Redukuje nadmiar limfy usuwając opuchlizny, uelastycznia i poprawia krążenie, dotlenienie skóry, działa silnie przeciwzmarszczkowo. 

 

20 min - 35 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MASAŻE ZDROWOTNE / LECZNICZE

Home   Masaże   Masaże relaksacyjne   Peelingi   Zabiegi na ciało   Pierwsza wizyta   Vouchery

Masaż klasyczny  Masaż kręgosłupa  Masaż leczniczy Masaż Pleców Masaż antycellulitowy  Masaż wyszczuplający Masaż Odchudzający  Masaż bańką chińską  Drenaż limfatyczny

Masaż relaksacyjny Masaże dla Dwojga par  Masaż dla par dwojga  Masaż czekoladą  Masaż Lomi Lomi Nui  Masaż masłem Shea  Masaż gorącymi kamieniami  

Masaż stemplami ziołowymi  Masaż gorącą świecą  Masaż olejem kokosowym  Masaż miodem  Masaż złotem Masaż masłem Shea ze złotem Masaż Gdynia Działki Leśne

Masaż Gdynia Centrum Dietetyka  Pilates  Bioenergoterapia  Reiki 

Adres:

Manipura Twoje Centrum Masażu

ul. Nowogrodzka 15 /1

81-306 Gdynia - Działki Leśne

 

Copyright ©  Manipura Twoje Centrum Masażu

Godziny otwarcia:

Pn - Pt: 10:00 - 21:00

Sobota: 12:00 - 17:00

Rezerwacje:

tel. 505 402 550

 

 

 

Regulamin

Zobacz nas na Facebook`u
masaż leczniczy, masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, masaż sportowy, masaż w preznecie, masaż rwa kulszowa, masaż karku, masaż pleców