SYSTEM ENERGETYCZNY 

System energetyczny człowieka składa się z następujących elementów:

- System czakr

- System kanałów energetycznych

- Ciała subtelne zwane inaczej ciała energetyczne

 

Sanskryckie słowo “prana" , chińskie Czi czy japońskie Ki odnosi się do siły życiowej będącej źródłem wszystkich form energii i wyrażającej się poprzez różne częstotliwości wibracji we wszystkich obszarach zamanifestowanego życia.
 

Czakra, czakram – to centrum energetyczne w ciele człowieka, które odpowiada, mówiąc w uproszczeniu, za pobieranie, magazynowanie i przekazywanie energii niezbędnej do życia. Niektóre źródła podają, że mamy ich około 88 000 i pewnie jest w tym jakaś nutka prawdy. Niemniej zajmiemy się głównie siedmioma podstawowymi czakrami, które wpływają w znaczący sposób nie tylko na nasze zdrowie, ale także na jakość naszego życia. Jeśli działają prawidłowo cieszymy się dobrym zdrowiem, tworzymy satysfakcjonujące związki, mamy interesującą pracę i wysokie zarobki. Kiedy pojawiają się kłopoty ze zdrowiem lub inne smutne sytuacje, kiedy nie umiemy kochać, cieszyć się życiem, zarabiać pieniędzy, dogadać się z rodzicami lub dziećmi, rozwijać się twórczo, to bez wątpienia odbicie tej sytuacji znajdziemy w zaburzonym funkcjonowaniu czakr. 

Aczkolwiek zaburzenia w czakrach nie powstają samoistnie, lecz są skutkiem urazu, traumy, lęku, to jednak poprzez uzdrawiające oddziaływanie na nasze centra energetyczne możemy usunąć nie tylko objawy choroby (problemu), ale również ich pierwotną przyczynę. W czakrach gromadzona jest pamięć o tym, co wydarzyło się kiedyś i co spowodowało zablokowanie prawidłowego przepływu energii, a następnie doprowadziło do choroby czy innego życiowego problemu.

 Kanały energetyczne zwane meridianami, to rodzaj subtelnych arterii komunikacyjnych. Ich zadanie sprowadza się do rozprowadzania energii życiowej w systemie energetycznym. Stare teksty indyjskie i tybetańskie mówią o 72000 meridianów, Chińczycy twierdzą, że jest ich około 350000.

Wśród ciał energetycznych najczęściej wyróżniamy:

1. ciało eteryczne

 

2. ciało emocjonalne

 

3. ciało mentalne 

 

4. ciało duchowe, zwane także przyczynowym

 

 

Meridianami nazywamy sieć subtelnych arterii komunikacyjnych w naszym ciele.Ich zadaniem jest rozprowadzanie w pewien ściśle uporządkowany sposób energii życiowej w systemie energetycznym. Każdy meridian można porównać do strumienia wiązki lasera, strumienia płynącego od pewnego punktu na ciele do jakiegoś innego, ściśle określonego. Jeśli strumień zostanie przerwany, niektóre narządy zostają pozbawione energii, podczas gdy inne otrzymują jej nadmiar. Pojawia się wówczas stan dysharmonii zwany zaburzeniem równowagi energetycznej. Niedobór energii trwający przez dłuższy czas może prowadzić do wielu poważnych schorzeń.

 

Wyszczególniono 12 meridianów głównych, 12 mięśniowo-ścięgnowych, 8 dodatkowych, kolaterale (odgałęzienia, które są połączeniami pomiędzy dwoma kanałami), oraz sieć mikromeridianów.

 

 

masaż leczniczy, masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, masaż sportowy, masaż w preznecie, masaż rwa kulszowa, masaż karku, masaż pleców
manipura instagram
manipura facebook
manipura google plus

Rezerwacje:

 

tel. 505 402 550

 

 

Lokalizacja:

 

ul. Warszawska 41/2

Gdynia - Działki Leśne

 

 

Godziny otwarcia:

 

Pn - Pt: 11:00 - 21:00

Sobota: 12:00 - 17:00

(po wcześniejszej rezerwacji)

 

 

 

Copyright ©  Manipura Twoje Centrum Masażu

Home   Masaże   Masaże relaksacyjne   Peelingi   Zabiegi na ciało   Pierwsza wizyta   Vouchery

Masaż klasyczny  Masaż kręgosłupa  Masaż leczniczy Masaż Pleców Masaż antycellulitowy  Masaż wyszczuplający Masaż Odchudzający  Masaż bańką chińską  Drenaż limfatyczny

Masaż relaksacyjny Masaże dla Dwojga par  Masaż dla par dwojga  Masaż czekoladą  Masaż Lomi Lomi Nui  Masaż masłem Shea  Masaż gorącymi kamieniami  

Masaż stemplami ziołowymi  Masaż gorącą świecą  Masaż olejem kokosowym  Masaż miodem  Masaż złotem Masaż masłem Shea ze złotem Masaż Gdynia Działki Leśne

Masaż Gdynia Centrum Dietetyka  Pilates  Bioenergoterapia  Reiki