Jak przygotować się do masażu?
Chcemy zapewnić pełen relaks wszystkim naszym klientom. Twoje zdrowie, komfort i satysfakcja z wykonywanego zabiegu jest dla nas priorytetem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek i rad, które sprawią, że poczujesz głębie prawdziwego odprężenia.
1. Przed masażem weź ciepły prysznic lub kąpiel. Ta prosta, przyjemna czynność zapewnia odświeżenie ciała oraz pomoże oczyścić je z poprzednio stosowanych kosmetyków. Paniom, które zapisały się na masaż twarzy lub na masaż Lomi Lomi Nui zalecamy pełny demakijaż.
2. Masz długie włosy? Upnij je na czas masażu. Ułatwi to pracę masażyście oraz zmniejszy ryzyko ich naoliwienia.
3. Na czas trwania masażu zdejmij biżuterię - masażysta będzie miał swobodny dostęp do najdrobniejszych części ciała - uszu, palców, szyi. Nam ułatwi to wykonywanie masażu, a Tobie zapewni jeszcze głębsze odczucia.
4. Najlepsze efekty terapeutyczne oraz relaksacyjne osiągane są, gdy masaż całościowy przeprowadzany jest na nagim ciele pacjenta. Oczywiście masaż może być wykonany w prywatnej bieliźnie (w tym przypadku będzie ona narażona na zabrudzenia) lub jednorazowej bieliźnie zabiegowej.Na czas trwania zabiegu zostaniesz przykryty ręcznikiem/kocem. Odkryte pozostaną jedynie aktualnie masowane partie ciała (wyjątek stanowi masaż Lomi Lomi Nui). W celu zapewnienia maksymalnego komfortu wybór sposobu przeprowadzenia zabiegu pozostawiamy do Twojej decyzji.
5. Troszczymy się o bezpieczeństwo i zdrowie naszych klientów - chcemy też poznać oczekiwania każdego pacjenta. Przed zabiegiem przeprowadzimy z Tobą kompleksowy wywiad wykluczający ewentualne choroby i przeciwwskazania. Poprosimy Cię również o złożenie podpisu na karcie klienta.
6. Zarówno poczucie głodu jak i stan organizmu po obfitym posiłku, będą powodowały duży dyskomfort podczas trwania zabiegu. Dlatego też zalecamy, aby najpóźniej na godzinę przed masażem spożyć lekki posiłek. Warto również powstrzymać się od picia kawy i herbaty, by nie pobudzać organizmu bezpośrednio przed jego planowanym wyciszeniem. Przed oraz bezpośrednio po zabiegu niewskazane jest spożywanie alkoholu (nie wykonujemy masażu u osób w stanie nietrzeźwym). Polecamy natomiast uzupełnianie płynów w organizmie, poprzez picie niegazowanej wody lub soków przed (maksymalnie na godzinę przed masażem) i po zabiegu.
7. Czas trwania zabiegu to chwila tylko dla Ciebie… Chwila wypoczynku, głębokiej relaksacji i uspokojenia. To Ty Drogi kliencie decydujesz czy chcesz spędzić go w ciszy. a może pełne ukojenie przyniesie Tobie rozmowa z masażystą. To my dostosowujemy się do Twoich potrzeb, poinformuj nas o nich.
8. Podczas trwania zabiegu będzie Tobie towarzyszyć odpowiednia muzyka oraz zapach. Zachęcamy również do własnego przygotowania muzyki. Jeśli nie życzysz sobie akcentu muzycznego/ aromaterapeutycznego, koniecznie poinformuj nas o tym.
9. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek uwagi dotyczące sposobu wykonywania masażu - mów o nich otwarcie. Chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania, wątpliwości - udzielamy też wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia, zdrowego kręgosłupa itd.
10. Jeśli w trakcie trwania zabiegu poczujesz dyskomfort - powiedz o tym od razu! Jeśli któraś z zastosowanych technik będzie dla Ciebie za mocna lub za słaba w odczuciu, prosimy to wyraźnie zakomunikować.
11. Po zakończeniu masażu zostaniesz poproszony o pozostanie na stole do masażu w pozycji leżącej jeszcze przez kilka minut. Dzięki temu organizm, powróci do stanu pełnej równowagi. Podczas podnoszenia się ze stołu nie wykonuj gwałtownych ruchów. Ponadto, bezpośrednio po zabiegu, unikaj oziębienia ciała.
Dobroczynne działanie masażu:
Masaż, jako jedna z najstarszych metod profilaktyki leczenia znanych ludzkości przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Oddziałuje na wszystkie układy ludzkiego ciała oraz psychikę.
Pod wpływem masażu naczynia krwionośne i limfatyczne rozszerzają się, przyspieszając obieg krwi i chłonki. Dzięki temu cały organizm jest szybciej zaopatrywany w tlen i substancje odżywcze. Jednocześnie przyspieszony zostaje proces wydalania produktów przemiany materii.
Dzięki masażowi:
Skóra staje się lepiej odżywiona, bardziej gładka, elastyczna i sprężysta
Zwiększa się wydolność mięśni, poprawia się ich kurczliwość, łagodzone są przykurcze mięśniowe
Stawy zachowują swoją elastyczność, wytrzymałość i prawidłową ruchomość. Poprzez pobudzanie proprioceptorów (receptorów czucia głębokiego) wzmacniają się ścięgna i więzadła, co zmniejsza ryzyko kontuzji
Zmniejsza się ryzyko zwyrodnień (poprzez lepsze odżywienie tkanki kostnej)
Poprawia się praca i funkcja narządów wewnętrznych
Następuje przyspieszenie procesów trawienia i wchłaniania substancji odżywczych, przyspieszenie przemiany materii, poprawia się czynność filtracyjna nerek oraz perystaltyka jelit
Stymulowane jest przewodnictwo nerwowe, usprawniane są reakcje mózgu, poprawiają się czynności koordynacyjne kory mózgowej
Poprzez aktywizację pracy płuc, zwiększenie ruchomości klatki piersiowej i polepszenie funkcji mięśni oddechowych usprawnia się proces oddychania
Wzmacnia się układ odpornościowy
Ciało nie boli! Masaż jako naturalny środek przeciwbólowy przynosi ulgę w bólach kręgosłupa, mięśni, a nawet w bólach głowy.
Masaż redukuje stres oraz jego negatywne skutki w naszym ciele – relaksuje napięte mięśnie oraz oczyszcza umysł z nadmiaru negatywnych myśli. Pozwala na odzyskanie harmonii i równowagi oraz na łatwiejsze radzenie sobie z napięciem psychicznym.
Masaż działa antydepresyjnie, stymuluje wytwarzanie endorfin w ciele, zmniejsza uczucie niepokoju oraz apatii, poprawia zdecydowanie jakość snu i usuwa objawy zmęczenia.
W połączeniu z racjonalnym żywieniem i regularną aktywnością fizyczną masaż zapewnia nam po prostu ZDROWIE!
W celu wykluczenia przeciwwskazań i zaplanowania masażu, zabiegu przeprowadzamy krótką ankietę na temat zdrowia. Poniżej znajduje się lista głównych przeciwwskazań do masażu:
Infekcje dróg oddechowych, gorączka, choroba zakaźna
Ostry stan zapalny
Pierwszy trymestr ciąży, ciąża zagrożona (masaż kobiet w ciąży tylko za zgodą lekarza prowadzącego)
Okres menstruacji (przeciwwskazanie względne – nie masuje się powłok brzusznych)
Stan bezpośrednio po obfitym posiłku
Wszelkie postacie nowotworów, masaż możliwy po upływie 5 lat od wyleczenia
Choroby skóry, którym towarzyszą pęcherze, wypryski i przerwanie ciągłości skóry
Stany zapalne i alergiczne skóry (grzybica, owrzodzenia, czyraki)
Hemofilia (zaburzenia krzepnięcia krwi)
Krwawienia, krwotoki lub możliwość ich wystąpienia
Zaawansowana miażdżyca naczyń obwodowych
Zaawansowane żylaki z owrzodzeniami, tętniaki
Zakrzepy, zapalenia żył (masaż możliwy po 6 miesiącach od ustąpienia stanu zapalnego)
Osteoporoza (łamliwość kości)
Wczesne stany po złamaniu kości lub brak zrostu kostnego
Wczesny stan po naderwaniu/zerwaniu powięzi, ścięgien i mięśni
Wylewy krwawe i pourazowe w mięśniach (do 72h po urazie)
Choroba wrzodowa żołądka, dwunastnicy, kamica nerkowa, wątrobowa
Stany zapalne dróg żółciowych i narządów miednicy mniejszej
Stany zapalne węzłów chłonnych
Gruźlica
Epilepsja (padaczka) (wymagane pozwolenie od lekarza prowadzącego)
Niewyrównane wady serca, stan po zawale (konieczna konsultacja lekarska)
Nadciśnienie (110 rozkurczowe)
Choroba Bürgera 3 i 4 stadium (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń, dotyczy głównie kończyn dolnych)
Choroba Raynauda 3 i 4 stadium (skurcz tętnic, dotyczy częściej rąk niż nóg)
Pytania i odpowiedzi
Rezerwacje:
tel. 505 402 550
Lokalizacja:
ul. Warszawska 41/2
Gdynia - Działki Leśne
Godziny otwarcia:
Pn - Pt: 11:00 - 21:00
Sobota: 12:00 - 17:00
(po wcześniejszej rezerwacji)
Copyright © Manipura Twoje Centrum Masażu
Masaż Gdynia Centrum Dietetyka Pilates Bioenergoterapia Reiki